Google partner
27/11/2020

Etykiety premium

Jak można opowiedzieć o produkcie?

Można to zrobić między innymi za pomocą etykiety, która swoim wyglądem stworzy w nas wyobrażenie o jakości danego produktu. Produkt opakowany w estetyczny sposób jest jednym z czynników wpływających na jego sprzedaż. Stosując najtańsze rozwiązania produkcji (druku) nie do końca możemy być usatysfakcjonowani całościowym efektem wizualnym ale oczywiście najważniejszym składnikiem jest jakość samego projektu.

Materiał
Szukając dostępnych rozwiązań produkcyjnych wybór padł na dwie opcje: druk na folii srebrnej i na folii przezroczystej. Ekran monitora nie oddaje w pełni efektów jakie widzimy trzymając w ręku fizyczny zadrukowany materiał więc pomocne w wyborze jest zrobienie wydruków próbnych. 


Przygotowanie do druku 
Do odpowiedniego przygotowania pliku niezbędna jest specyfikacja z drukarni. 
Poruszamy się w technologii zadruku cyfrowego - CMYK plus dodatkowo kolor biały. 


Efekty
Etykieta z nadrukiem białej farby na folii przezroczystej błyszczącej wygląda ciekawie, lecz naklejona bezpośrednio na czarny produkt traci w naszym mniemaniu swój urok, ponieważ biel nieco "gaśnie".

Kolor zadrukowany bezpośrednio na folii srebrnej mieni się i błyszczy a zadrukowany na położonej wcześniej apli białej jest tradycyjnie matowy co daje ciekawy kontrast. Stosując odpowiednią maskę w pliku produkcyjnym, otrzymaliśmy elementy czystego srebra wynikającego z właściwości podłoża.

To jest TO :) !

   Patryk Drozdowski (Grafik DTP)